BLEE

אסי טוכמאייר

למה בחרתם דווקא באתגר הזה להאקתון?
הנדל"ן הוא אחד הסקטורים המסורתיים ביותר שעוד לא חווה שינויים טכנולוגים משמעותיים. בשנים האחרונות אנחנו עדים למיזמים וחדשנות בתתי-תחומים בעולם הנדל"ן, ובעיקר בתחומי הבניה והתכנון. בתור כזה שעוסק בשיווק ומכירות של נדל"ן, אני חושב שזה אחד התחומים שהטכנולוגיה עדיין לא הצליחה לשפר ולייעל. המהפכה הדיגיטלית פסחה על שיווק הנדל"ן, ונראה שבעוד שהתרבות הצרכנית שלנו מביאה אותנו לקנות כל דבר שהוא דרך האינטרנט - ממוצרי מזון, חשמל ועד רכבים, המסחר בנדל"ן נותר מיושן ופרונטלי. בדיוק כפי שיש בורסה לניירות ערך, המאפשרת מסחר חכם ונגיש, אנו מאמינים שניתן ונדרש לסחור כך בנדל"ן. להבנתנו, זו רק שאלה של זמן, והדבר ישנה לחלוטין את כללי המשחק. 
התחלנו את דרכנו כמשווקי נדל"ן וזו הייתה תמיד החוזקה שלנו. אנו מאמינים שבעזרת פלטפורמה דיגיטלית מתאימה, הנותנת מענה מלא לצרכן, נוכל לשרת אלפי אנשים מכל העולם בצורה טובה ויעילה יותר.


איך זה יכול להועיל לצרכן?
בהנחה שיש לך כסף להשקעה, כדי לבחור איפה להשקיע בנדל"ן אתה כנראה תשאל חבר אם הוא מכיר מתווך. אותו מתווך ימכור לך את הנכס שממנו יקבל את העמלה הגבוהה ביותר. מעבר לכך – במידה והנכס יהיה ייחודי, כשתרצה לממש את ההשקעה תיאלץ לחזור לאותו מתווך. הסיפור הזה מייצר עבורך עלויות גבוהות שהופכות את ההשקעה ללא כדאית בתור משקיע.
ברגע שכלל הנתונים המשפיעים על המסחר שקופים לצרכן - דירוג, השוואות, עסקאות שנעשו בסביבת הנכס, ביחד עם כך שהקניה והמכירה מונגשים לרמת ה"קליק", הצרכן יקבל פלטפורמה שמאפשרת לו לקבל את ההחלטות הנכונות עבורו, ולסחור נכסים במחירי השוק האמיתיים. בכך הצרכן נמנע מהונאות, עלויות שיווק ומכירה מוגזמות ו"זמן מדף" ארוך לנכסיו. כיום רוב האנשים לא מבינים מספיק בנדל"ן ובכל זאת משקיעים בזה את כל חסכונותיהם. אנו מאמינים שפלטפורמה שכזו יכולה לאפשר לאנשים לקבל החלטות מושכלות ומתאימות לצרכיהם.
אמנם מדובר בשינוי תרבותי באופן המסחר שלנו בנדל"ן, שמעלה אצל חלקנו ספקות וחששות. אני חושב שמדובר בשינוי מתבקש, ושזו רק שאלה של זמן עד שיתממש. קחו לדוגמא את Airbnb: כשאתה שוכר או משכיר ב-Airbnb אתה מרגיש ביטחון, אתה יודע שאם תהיה איזושהי בעיה יש לך גב ויש פיקוח, בניגוד לאתרים או פלטפורמות אחרות. מי היה מאמין שזו תהיה תעשיית המלונאות שלנו לפני 10 שנים? אנו מאמינים שהנוחות, היעילות וחסכון העלויות דרך זירת מסחר חכמה ודיגיטלית של נדל"ן ישנו את אופן המסחר בתחום מקצה לקצה.


מהם האתגרים העיקריים שאתה מזהה לפתרון?
בעיני, מערכת המסחר עליה אנו מדברים צריכה לפתור שתי סוגיות מרכזיות. הראשונה, היא יצירת התנאים המתאימים למשקיע לבצע את ההשקעה מבחינה מקצועית-כלכלית. המשקיע רוצה לקבל את כל המידע בצורה אמינה ונגישה, והאתגר בפלטפורמה שכזו יהיה לספק לו את כל מה שדרוש כדי לבחון את העסקה מבחינה כלכלית. פתרונות טכנולוגים שידעו לספק את המידע הזה, בין אם בנתונים מספריים או ויזואליים, יכולים לתת למשקיע כלים לקבל החלטה נכונה עבורו ולעודד קניה דיגיטלית. הסוגייה השנייה עוסקת בכלכלה התנהגותית – כיצד ניתן להראות לצרכן שהקניה של נדל"ן באינטרנט אמינה וכדאית? אנו מאמינים שזו סוגיית מפתח. כשהצרכן לא נמצא בשטח, הוא לא "רואה ומרגיש" את הנכס. אנו סבורים שהוא צריך לקבל את הבטחון בביצוע העסקה בדרך חלופית. 

מה אתם מקווים לקבל מההאקתון?
אני לא מצפה שמישהו יניף בשרביט "הוקוס פוקוס" ויפתור את האתגר במאה אחוז. אני מבין שזה לא משהו שפותרים ב-20 שעות וגם לא ב- 40 שעות. אנחנו מחפשים לזהות צוות מוכשר וחרוץ, עם כיווני מחשבה נכונים שנוכל לעבוד איתם ביחד וגם להשקיע בהם. היתרון הגדול כאן הוא שיש לנו גם את האפשרות לתת להם נכסים איכותיים כפיילוט למערכת שיפתחו.


השתתפת פעם בהאקתון?
השתתפתי בהאקתון בתור שופט ומנטור. את עומר פרץ, הבחור שהציג בכנס החשיפה את האתגר שלנו, הכרתי בהאקתון. הוא זכה בתחרות, ובהמשך התחלנו לעבוד יחד. 


מה החזון שלכם עבורכם כחברה, ובכלל לענף הנדל"ן, במיוחד מההיבט הטכנולוגי?
אנחנו שואפים ככל האפשר ללכת עם הקידמה, להיות בחזית השינויים, ולעזור לזה לקרות. השקענו השנה בחברות בתחום ה- property tech. אנחנו מסתכלים גם על ניהול דיגיטלי של נכסים. הטכנולוגיה משנה כל תחום מקצה לקצה, ואנחנו חלק מזה. 

 

Contact Us
BLEE Hackathons

Powered by